Din nou violenţe la un meci de fotbal din Prahova. O partidă din Liga A s-a terminat după numai 45 minute din cauza violenţelor

Partida dintre CS Brazi Negoieşti şi Petrolul Băicoi, desfăşurată sâmbătă, 23 noiembrie, s-a încheiat în minutul 45, după ce tuşierul Andrei Sotir a fost lovit de un jucător al echipei din Negoieşti.

Arbitrul a sunat la 112, cerând ajutorul Jandarmeriei, iar partida s-a întrerupt la scorul de 2-2.

Brigada de arbitri, condusă de Ciprian Piciu, arbitru de categoria 1, a decis ca partida să nu mai fie reluată, în ciuda presiunilor conducătorilor echipei gazdă.

Interesant este că observatorul meciului a fost Cătălin Popescu, preşedintele Comisiei de Disciplină a AJF Prahova. Suntem curioşi cum va judeca acesta incidentele la comisia pe care o conduce, nefiind primul caz de violenţe împotriva arbitrilor în campionatul judeţean

Articolul precedentVIDEO Deputatul Răzvan Prişcă despre rezultatul alegerilor prezidenţiale
Articolul următorVIDEO Cum se bucură consilierii liberali de la Boldesti Scaieni de victoria preşedintelui Iohannis
Ziarist cu o experientă de peste 25 de ani. O cariera in care a trecut prin presa scrisa,radio,televiziune (moderator al mai multor talk show-uri la posturi de televiziune din Ploiesti) si o vasta experienta in presa online.