Petrolul Ploiești a început cu dreptul 2020, iar Costel Enache a debutat cu o victorie pe banca prahovenilor.

Suporterii au trecut peste perioada slabă de anul trecut și au fost alături de formația lor preferată în număr cât mai mare pe ”Ilie Oană”.

Astfel, susținuți de aproximativ 5.000 de fani, Petrolul a învins-o pe Dunărea Călărași, scor 2-0.

În primul meci oficial din 2020, ”lupii” și-au creat ocazii uriașe și au avut o prestație solidă.

În prima repriză, gazdele au deschis scorul prin Gabriel Deac, minutul 16, iar în a doua jumătate a meciului Ștefan Blănaru a închis tabela în minutul 66, din pasa lui Deac.

Articolul precedentSemnal de ALARMĂ din cauza unui “joc” popular și în rândul tinerilor din România
Articolul următorCostel Enache, antrenor Petrolul: ”În continuare, credem în visul nostru!”