Petrolul Ploiești a învins, în deplasare, pe Concordia Chiajna, cu 1-0. Singurul gol al partidei a fost înscris de atacantul Sory Ibrahim Diarra.

Acesta a ajuns la 13 reușite în actualul sezon pentru ”lupii galbeni”.

Petrolul Ploiești a învins, sâmbătă, la Chiajna, echipa gazdă Concordia cu 1-0.  Diarra a înscris pentru ”lupii galbeni” în minutul 67.

Diarra a mai înscris odată în a doua repriză, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. Arbitrul le-a refuzat și un penalty ploieștenilor, după un henț comis în careu de un apărător al Concordiei.

Cu această victorie, Petrolul își consolidează prima poziție în liga a doua, acumulând 54 de puncte, cu șase mai mult decât Hermannstadt și șapte peste U Cluj.

Cele două contracandidate la promovare se vor întâlni în meci direct mați, 12 aprilie.