Partida dintre Sepsi OSK și Petrolul Ploiești, jucată în deplasare în sferturile de finală ale Cupei României, s-a încheiat miercuri cu o victorie pentru echipa antrenată de Leo Grozavu, scor final 1-0, după ce în minutul 35 Andrei Dumiter a marcat pentru Sepsi, ajutat de centrarea lui Nicolae Cernat.

În conferința de presă dinaintea partidei, tehnicianul echipei a declarat marţi că obținerea calificării în semifinale ar reprezenta cea mai bună performanţă a clubului în această competiţie.

Scandări anti-maghiare din partea fanilor petroliști. Meciul a fost întrerupt

Partida nu a fost lipsită de incidente neplăcute. În minutul 88 arbitrul a întrerupt meciul din cauza scandărilor fanilor petroliști, și a fost reluat după 10 minute, însă Ploieștenii n-au mai avut timp să egaleze, astfel echipa din Sfântu Gheorghe a devenit a doua semifinalistă din Cupă, după Dinamo.

VIDEO ►

Pentru Sepsi urmează meciul din deplasare cu Chindia Târgoviște, care se va juca duminică, 08 martie, de la ora 17:30.

Articolul precedentProgramul meciurilor din Liga Națiunilor. Când jucăm cu Austria, Norvegia și Irlanda de Nord
Articolul următorMesaj către românii din Italia: „DACĂ NU AU NEVOIE SĂ VINĂ ACASĂ, SĂ NU VINĂ“