Accident între un troleibuz și un autoturism pe Șos. Vestului din Ploiești. Șase persoane transportate la spital

ambulanta
Un accident rutier s-a produs luni după-amiază pe șoseaua Vestului din Ploiești între un troleibuz în care se aflau 16 persoane și un autoturism în care se aflau cinci persoane.Potrivit IJP Prahova, din primele verificări se pare ca un autoturism condus de un bărbat de 29 de ani, ar fi ieşit de incinta unui complex comercial fără să acorde prioritate unui troleibuz. În urma impactului, șase persoane au fost rănite.Potrivit ISU Prahova, atât cele cinci persoane aflate în autoturism, doi adulți si trei copii, cât și șoferul troleibuzul au fost rănite și transportate la spital.La fața locului, ISU Prahova a trimis un echipaj de pompieri, două de prim-ajutor și o autospecială de transport personal.FOTO cu caracter ilustrativ
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:31 - Închisoare cu suspendare pentru un bărbat care a instigat pe internet la violențe împotriva magistraților
- 08:12 - Operațiunea „JUPITER 5”: Sute de percheziții și peste 100 de persoane vizate în dosare de criminalitate economică și contrabandă
- 08:01 - Bacalaureatul continuă cu proba de evaluare a competențelor de comunicare orală într-o limbă de circulație internațională
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News
























