Prahova. Polițiștii l-au reținut pe bărbatul care a distrus geamurile unei locuințe și ale unei mașini în cartierul 9 Mai din Ploiești

Prahova. Polițiștii l-au reținut pe bărbatul care a distrus geamurile unei locuințe și ale unei mașini în cartierul 9 Mai din Ploiești
Un ploieștean în vârstă de 53 de ani a fost reținut pentru 24 de ore fiind acuzat de mai multe fapte de distrugere.
Un ploieștean în vârstă de 53 de ani a fost reținut pentru 24 de ore fiind acuzat de mai multe fapte de distrugere.
Polițiștii din cadrul Secției nr.3 de poliție Ploiești au reținut joi un bărbat bănuit de săvârșirea a două infracțiuni de distrugere.
În fapt, la data de 24 ianuarie a.c., persoana banuită ar fi spart geamurile de la ferestrele unui imobil situat pe strada Aleea Mureș, ulterior ar fi distrus și geamurile unui autoturism parcat pe strada Mărășești.
În urma investigațiilor efectuate polițiștii au identificat persoana bănuită de săvârșirea faptei ca fiind un bărbat în vârstă de 53 de ani din municipiul Ploiești.În baza probatoriului administrat față de acesta a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat unităţii de parchet competente pentru luarea unei alte măsuri preventive.
În cauză, cercetările sunt continuate în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de distrugere în formă continuată.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











