Petrolul Ploiești s-a impus, scor 2-0, în meciul cu Poli Iași din prima etapă a Ligii 2, în weekend, potrivit DigiSport.

La debutul lui Nicolae Constantin pe banca tehnică, prahovenii au dominat întâlnirea și, după ocazii bune ratate, au reușit să deschidă scorul în minutul 75, prin Alexandru Șaim Tudor. Doar opt minute mai târziu, prahovenii au dat încă o dată lovitura, prin Mario Bratu, care a punctat pentru 2-0 cu o execuție de efect, din afara careului. Etapa viitoare, Petrolul va juca la București, împotriva celor de la Metaloglobus, în timp ce Poli Iași, retrogradată în Liga 2 în această vară, va primi vizita Concordiei Chiajna.