A fost spectacol total pe “Arena Lupilor” din Ploiești, în prima etapă din grupele Cupei României. Petrolul – Sepsi s-a terminat 1-3, după ce gazdele au condus, scrie DigiSport.

După nici două minute de la primul fluier, Petrolul a avut o ocazie mare, când Măzărache a ratat singur cu portarul.

Sepsi a dat replica prin șutul lui Rondon, însă trupa lui Nae Constantin a mai ratat o dată prin Țicu și Grozav, în aceeași fază. Achahbar l-a pus la încercare pe portarul Petrolului, cu un șut de la distanță, dar nu l-a putut învinge.

Ultima ocazie a primei reprize le-a aparținut “lupilor”, când Bratu și-a încercat norocul din lovitură liberă.

Repriza a doua a fost mai dinamică, iar Petrolul a deschis scorul în minutul 48, prin Grozav. Doar 3 minute s-au bucurat gazdele, pentru că Rondon a egalat.

Petrolul nu s-a lăsat intimidată și a ratat de două ori în aceeași fază, prin Meijers și Dumitriu. După o oră de joc, ploieștenii au avut o șansă mare prin același Grozav.

În cele din urmă, cei care au înscris au fost covăsnenii, prin lovitura de cap a lui Ninaj.

După șutul lui Jair, care nu a nimerit poarta, a intrat și Budescu, revenit după accidentarea din aprilie, iar acesta și-a pus imediat amprenta pe joc. A centrat bine pentru Ivanovski, care l-a făcut pe Began să scoată de lângă bară.

În cele din urmă, Safranko a închis tabela și a marcat pentru 3-1.

Articolul precedentPrahova. Accident pe DN1B, la Bucov. O femeie în vârstă de 48 de ani a fost rănită