Accident rutier la Valea Călugărească. Traficul este restricționat pe sensul Ploiești-Buzău

Accident rutier la Valea Călugărească. Traficul este restricționat pe sensul Ploiești-Buzău
Un accident rutier a avut loc duminică după-amiaza, la Valea Călugărească.
Un accident rutier a avut loc duminică după-amiaza, la Valea Călugărească.
Un bărbat în vârstă de 56 de ani, a pierdut controlul volanului și a intrat într-o conductă de gaze.
În urma impactului, conducta de gaze a fost avariată iar personalul abilitat este la fața locului pentru a remedia scurgerile de gaze produse în urma avariei.
Traficul rutier este restricționat pe sensul de mers Ploiești-Buzău.
„Un bărbat în vârstă de 56 de ani, în timp ce se afla la volanul unui autoturism ar fi pierdut controlul direcției de deplasare părăsind partea carosabilă, moment în care a intrat în coliziune cu o țeavă de gaze pe care a avariat-o.
La acest moment se acționează pentru remedierea scurgerilor de gaze, personalul abilitat fiind prezent la fața locului.
Traficul rutier este restricționat pe sensul Ploiești-Buzău.”, se arată în comunicatul trimis de IPJ Prahova.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











