Actualitate· 1 min citire

Au încercat să spele mașina în râul Teleajen, dar au fost luați de apa învolburată, la Vălenii de Munte

25 iun. 2021, 11:08
Actualizat: 25 iun. 2021, 11:08
Au încercat să spele mașina în râul Teleajen, dar au fost luați de apa învolburată, la Vălenii de Munte

Au încercat să spele mașina în râul Teleajen, dar au fost luați de apa învolburată, la Vălenii de Munte

Articol scris de Petcu Marcela

Pompierii militari au fost solicitați să intervină, vineri, după-amiază, în zona Rizănești din Vălenii de Munte, pe râul Teleajen. 

Pompierii militari au fost solicitați să intervină, vineri, după-amiază, în zona Rizănești din Vălenii de Munte, pe râul Teleajen., 

Totul a avut loc după ce două persoane au încercat să spele mașina în apele învolburate ale râului Teleajen, însă, la un moment dat, din cauza debitului mare, au fost purtați de apă.

Pompierii militari au fost solicitați să intervină, vineri după-amiază, după ce un autoturism a fost luată de apa învolburată a râului Teleajen.

Totul s-a întâmplat în zona Rizănești din Vălenii de Munte. În autoturism se aflau două persoane care se pare că spălau mașina în Teleajen și, la un moment dat, din cauza debitului mare, au fost purtați de apă.

La fața locului au fost mobilizate doua mașini de stingere, o ambulanta și o barca pneumatica. Se pare ca spălau mașină și din cauza debitului au fost purtați de apă.

Cele două persoane din autoturism au fost salvate. (Sursă foto, video – ISU Prahova)


Sursa: Realitatea de Prahova

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate