Două femei rănite după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat şi a luat foc

Două femei rănite după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat şi a luat foc
Două femei au scăpat ca prin minune după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat.
Două femei au scăpat ca prin minune după ce maşina în care se aflau s-a răsturnat. Evenimentul s-a produs luni seară, pe Centura de Vest a Ploieștiului, în zona sensului giratoriu de lângă Rompetrol.
Potrivit Poliției, un autoturism care deplasa pe sensul spre București s-a răsturnat pe câmp, după ce persoana aflată la volan a pierdut controlul asupra direcției.
ISU Prahova a anunțat că la locul evenimentului a găsit două victime, femei în vârstă de 50 (șoferița), respectiv 33 de ani, rănite, dar care au reușit să iasă din autoturismul rămas pe plafon, care a și luat foc în urma impactului.La fața locului au intervenit pompieri, un echipaj de descarcerare și două ambulanțe SMURD. Victimele au primit primul ajutor, ulterior ele fiind transportate la spital.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:48 - Ana Maria Păcuraru, premiată la Beijing de Reprezentantul Special al MAE China pentru activitatea sa jurnalistică
- 13:29 - Încep înscrierile la creșă si grădiniță pentru anul școlar 2026-2027
- 13:15 - Premieră! România a trimis 4.000 de oi în Algeria cu avionul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News














