Mașină de poliție implicată într-un accident în Ploiești

Mașină de poliție implicată într-un accident în Ploiești
O autospecială de Poliție a fost implicată într-un accident, duminică seară, în jurul orei 18.00, într-o intersecție din centrul Ploieștiului.
O autospecială de Poliție a fost implicată într-un accident, duminică seară, în jurul orei 18.00, într-o intersecție din centrul Ploieștiului.
Impactul s-a produs la intersecția de la Hotel Central. Din imaginile surprinse de camerele din zonă se vede că autospeciala circula cu semnalele luminoase și acustice pornite, pe Bd. Republicii, dinspre sud spre centru, fiind lovită de o mașină care venea de pe Constantin Dobrogeanu Gherea.
"În această seară, în jurul orei 18:10, poliţiştii din cadrul Poliției municipiului Ploiești au fost sesizați despre producerea unui eveniment rutier între două autoturisme, produs pe Bd. Republicii din municipiu, în care a fost implicată o autospecială de Poliție, care se deplasa la o sesizare având semnalele acustice și luminoase în funcțiune.
În urma impactului nu au rezultat victime.
Cei doi conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ", a anunțat IJP Prahova.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 08:21 - CNAB: Traficul aerian se desfășoară în condiții de iarnă, conform programului de zbor
- 08:15 - CNAIR: Nu mai sunt sectoare de drum închise sau restricționate din cauza condițiilor meteorologice
- 08:02 - Trafic de coșmar spre Vama Giurgiu. Coloana de vehicule de pe DN5 măsoară 14 kilometri
- 07:55 - Sistemul RO-Alert devine „mai prietenos”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News










_4f88515c25_a3b9209761.webp)
