Maşină în flăcări, la Ploieşti. Alte două autoturisme au fost avariate

Maşină în flăcări, la Ploieşti. Alte două autoturisme au fost avariate
O maşină a ars complet, luni seară, pe strada Carol Davila din Ploieşti.
O maşină a ars complet, luni seară, pe strada Carol Davila din Ploieşti.
Alte două autoturisme au fost avariate uşor în urma incendiului.
Nimeni nu a fost rănit.
Potrivit martorilor, maşina se afla în mers în momentul în care a izbucnit incendiul, iar flăcările s-au răspândit foarte repede.
Incidentul s-a petrecut luni seară, în jurul orei 20.00, pe strada Carol Davila, care face legătura între străzile Malu Roşu şi Gheorghe Grigore Cantacuzino.
Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă a intervenit cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare si o ambulanță SMURD din cadrul Detaşamentului 1 Ploieşti. Au fost afectate încă două autoturisme parcate, mai anunţă reprezentanţii ISU Prahova. Nu au fost înregistrate victime.
ISU Prahova a anunţat ulterior că, în cazul celorlalte două maşini avariate, la una dintre ele au fost înregistrate pagube la nivelul caroseriei, mai exact s-a umflat vopseaua, iar la cealaltă, un autoturism electric, au fost afectate elementele din plastic. Cauza probabilă de incendiu a fost un scurtcircuit electric.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










