O femeie, suspectă de coronavirus, a așteptat forțele de intervenție într-o stație de autobuz din Buzău

O femeie, suspectă de coronavirus, a așteptat forțele de intervenție într-o stație de autobuz din Buzău
o femeie care s-a întors din Italia a sunat la 112 și a spus că se simte rău și că a intrat in contact cu o persoană suspectă de Coronavirus
Autoritățile sanitare din județul Buzău sunt în alertă de aproximativ o oră, după ce o femeie care s-a întors din Italia a sunat la 112 și a spus că se simte rău și că a intrat in contact cu o persoană suspectă de Coronavirus, informează realitateadebuzau.net
În această seară, buzoianca a coborât din autocarul care o aducea din Italia, unde fusese la muncă. Aproape de Buzău, femeia a început să se simtă rău, iar când a coborât în stația de la Kaufland Eroilor a pus mâna pe telefon si a sunat la ambulanță.
În Italia, buzoianca îngrijirise de un bătrân, împreună cu o altă femeie. Astăzi, în timp ce se afla în autocar, buzoianca a fost sunată din Italia și i s-a dat o veste cumplită: colega sa, alături de care avusese grijă de bătrân, a fost internată la spital sub suspiciunea de infectare cu temutul virus.
Un echipaj de la SAJ Buzau si unul de la ISU au preluat-o pe femeie.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










