Ploiești – Pieton accidentat pe trecere, în intersecția Șos. Vestului cu Poligonului
9 nov. 2021, 10:09
Actualizat: 9 nov. 2021, 10:09

Ploiești – Pieton accidentat pe trecere, în intersecția Șos. Vestului cu Poligonului
Articol scris de Scris de Petcu Marcela
Accidentul s-a produs marți dimineață, în jurul orei 8.30. Bărbatul accidentat a fost transportat la spital.
Accidentul s-a produs marți dimineață, în jurul orei 8.30. Bărbatul accidentat a fost transportat la spital.
IPJ Prahova: ”Un bărbat în vârstă de 55 de ani, în timp ce se afla în traversarea părții carosabile, a fost surprins și accidentat de un autovehicul condus de un bărbat în vârstă de 38 ani.
Pietonul a fost transportat la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.”
Din primele cercetări se pare că pietonul traversa regulamentar. Rezultat zero la testarea cu etilotestul. Polițiștii continuă cercetările.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News










