Prahova. Bărbat reţinut după ce i-a dat în cap unui consătean cu coada unui topor

Prahova. Bărbat reţinut după ce i-a dat în cap unui consătean cu coada unui topor
Un incident a avut loc, miercuri după-amiază, la Filipeștii de Târg.
Un incident a avut loc, miercuri după-amiază, la Filipeștii de Târg.
Un bărbat a ajuns la spital, iar altul a ajuns în arestul Poliției, în urma unui conflict care ar fi pornit de la o datorie.
"În cursul zilei de ieri, în jurul orei 15.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la faptul că o persoană ar fi fost agresată.
În baza sesizării, polițiștii deplasați la fața locului au identificat bărbatul în cauză care a declarat faptul că în timp ce se afla în fața unei societăți comerciale din comuna Filipeștii de Târg ar fi avut o discuție în contradictoriu cu un alt bărbat, pe motivul unei datorii mai vechi.
Ulterior bărbatul s-a deplasat la domiciliu, situat în apropierea unității comerciale, moment în care celălalt bărbat a venit după acesta și l-ar fi lovit în zona capului cu un obiect contondent", au relatat reprezentanții IJP Prahova.
Victima, care se pare că ar fi fost lovită cu coada unui topor, a fost transportată la spital, pentru îngrijiri medicale, fără a rămâne internată.
"În urma investigațiilor și a cercetărilor efectuate, polițiștii au identificat și ulterior depistat persoana bănuită de comiterea faptei, fiind vorba de un bărbat în vârstă de 53 de ani, din comuna Filipeștii de Târg, care a fost condus la unitatea de poliție în vederea audierii.
În baza probatoriului administrat față de acesta a fost luată măsura reținerii pentru 24 de ore, urmând să fie prezentat unităţii de parchet competente pentru luarea unei alte măsuri preventive", a precizat sursa citată.
Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârșirii infracțiunii de lovirea sau alte violențe.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News














