Prahova. O femeie a rămas fără 3.000 de lei, bani furați din locuința pe care o lăsase în grija unui adolescent

Prahova. O femeie a rămas fără 3.000 de lei, bani furați din locuința pe care o lăsase în grija unui adolescent
O femeie din Izvoarele a aflat-o pe propriul buzunar după ce a avut încredere să-și lase locuința, timp de trei zile, în grija unui băiat de 16 ani.
O femeie din Izvoarele a aflat-o pe propriul buzunar după ce a avut încredere să-și lase locuința, timp de trei zile, în grija unui băiat de 16 ani.
"La data de 14 martie a.c., în jurul orei 7.00, polițiștii din cadrul Secției de poliție rurală Drajna au fost sesizați prin apel 112 de către o femeie din comuna Izvoarele despre faptul că i-ar fi fost sustrasă din locuință suma de 3.000 de lei și un telefon mobil.
În baza sesizării polițiștii deplasați la fața locului au constatat faptul că femeia, în cauză în perioada 9 martie-11 martie a.c., ar fi fost plecată de la domiciliu, lăsând proprietatea în grija unui tânăr de 16 ani.
În urma verificărilor efectuate polițiștii au identificat persoana bănuită de săvârșirea faptei ca fiind chiar tânărul de 16 ani", au precizat reprezentanții IJP Prahova.
Cercetările sunt continuate de către polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt prin găzduire.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










