Prahova. Pieton lovit mortal de o autoutilitară, pe DN1, la Bușteni

Prahova. Pieton lovit mortal de o autoutilitară, pe DN1, la Bușteni
Un al doilea accident mortal a avut loc în Prahova, marți. În aceeași zi, un bărbat și-a pierdut viața în zori, lovit de tren.
Un al doilea accident mortal a avut loc în Prahova, marți. În aceeași zi, un bărbat și-a pierdut viața în zori, lovit de tren.
Tragedia de aseară s-a produs însă pe DN1, iar victimă a fost un pieton.
Potrivit unor surse, acesta ar fi fost fost lovit de autovehicul în timpul unei traversări neregulamentare. Poliția a demarat însă cercetări și va stabili exact împrejurările în care s-a produs evenimentul.
Până acum, IJP Prahova a anunțat că pe "Drumul Național 1, în afara stațiunii Bușteni, un bărbat a fost surprins și accidentat de o autoutilitară condusă de un tânăr în vârstă de 23 de ani, în timp ce se afla în traversarea părții carosabile.
În urma impactului, pietonul a decedat.
Conducătorul auto a fost testat cu aparatul etilotest, rezultatul fiind negativ".
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











