Primarul Adrian Dobre a solicitat demisia directorului adjunct al CSM Ploiești, Lucian Rădulescu, care a amenințat un polițist

adrian dobre
Primar municipiului Ploiești, Adrian Dobre, a reacționat după în spațiul public a apărut un material video în care un polițist a fost amenințat și înjurat de Lucian Rădulescu, director adjunct al CSM Ploiești.”Nu tolerez astfel de comportament pentru niciunul dintre angajații Primăriei și ai subordonatelor Primăriei și Consiliului Local. În consecință, cer demisia directorului adjunct al CSM. Solicit domnului viceprimar PSD Ganea, în subordinea căruia se află CSM, dar și Comitetului de coordonare al CSM să ia măsurile care se impun”, a scris primarul Adrian Dobre pe pagina personală de Facebook.Vă reamintim faptul că,după ce doi poliţişti i-au atras atenţia că oprise maşina neregulamentar, Lucian Rădulescu, directorul adjunct al CSM Ploiești și consilier la momentul respectiv al deputatului Laura Moagher, s-a luat la ceartă cu membrii echipajului şi a scos furios legitimaţia de consilier la Camera Deputaţilor, înjurându-l pe unul dintre agenţi şi dându-i de înţeles că ar avea de suferit în cazul unui conflict cu el.
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











