Protest al transportatorilor de mărfuri pe DN 1 A, din cauza restricţiei de la Podul Azuga

Protest al transportatorilor de mărfuri pe DN 1 A, din cauza restricţiei de la Podul Azuga
Protest spontan al transportatorilor de mărfuri, în această dimineaţă pe DN 1 A Ploieşti – Cheia – Săcele.
Protest spontan al transportatorilor de mărfuri, în această dimineaţă pe DN 1 A Ploieşti – Cheia – Săcele.
Şoferii de camioane au început un protest după ce Compania de Drumuri a impus o restricţie de tonaj la Podul Azuga pe DN 1 Valea Prahovei, iar traficul greu a fost interzis total şi deviat pe DN 1 A prin Cheia, o şosea grea pentru camioane, carosabilul fiind îngust pe serpentinele din judeţele Prahova şi Braşov.
Transportatorii spun că o coloană de camioane a plecat dinspre Braşov spre Ploieşti, iar o altă coloană pe sensul opus, ambele deplasându-se cu viteză redusă.
Principala solicitare către CNAIR este de a menţine tranzitul la Azuga măcar pe timpul nopţii sau de a construi un pod provizoriu pe care să circule camioanele de peste 7,5 tone.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 09:16 - Ora 10:00 - Protest pașnic în fața CNA, după suspendarea licenței Realitatea Plus. Forțele de ordine sunt deja mobilizate în jurul instituției
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











