Urlați. Femeie salvată de mama ei care a alertat polițiștii

Urlați. Femeie salvată de mama ei care a alertat polițiștii
O femeie de 29 de ani a fost salvată, ieri, de mama ei care a alertat poliţiştii din Urlaţi după ce fiica ei nu i-a mai răspuns la telefon.
O femeie de 29 de ani a fost salvată, ieri, de mama ei care a alertat poliţiştii din Urlaţi după ce fiica ei nu i-a mai răspuns la telefon.
Aceasta le-a spus poliţiştilor că fiica sa ar putea fi în pericol, cunoscând faptul că fostul concubin a luat-o din stația de autobuz, iar aceasta nu îi mai răspunde la telefon.
În baza sesizării a fost constituită o echipă operativă care s-a deplasat la locuința bărbatului.
Având în vedere starea de pericol în care se putea afla femeia, polițiștii au pătruns în locuință, unde a fost găsit bărbatul care o amenința pe aceasta cu un obiect tăietor- înțepător.
După negocierile purtate cu acesta, bărbatul a renunțat la amenințări, s-a predat polițiștilor, care l-au imobilizat și condus la sediul unității de poliție în vederea continuării cerecetărilor.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de lipsire de libertate, lovirea sau alte violențe și amenințare, față de bărbat urmând a fi luată o măsură preventivă.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 08:17 - Sărbătoare 1 aprilie: Sfânta Maria Egipteanca, pomenită de Biserică
- 08:15 - Cutremur însemnat, resimțit la Tokyo. Ce magnitudinea a avut seismul
- 08:12 - Aeroportul din Kuweit a fost atacat cu drone. Incendiu masiv la rezervoarele de combustibil.
- 08:09 - Drone ucrainene s-au prăbușit în Finlanda. Helsinki investighează incidentele și exclude o amenințare militară
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











