Prahova: Gratuitate la transportul în comun din Ploiești pentru pensionarii cu venituri sub 2.500 de lei/ lună

Prahova: Gratuitate la transportul în comun din Ploiești pentru pensionarii cu venituri sub 2.500 de lei/ lună
Plafonul pentru gratuitatea la transportul în comun, în cazul pensionarilor din Ploiești, a fost stabilit de Consiliul Local
Plafonul pentru gratuitatea la transportul în comun, în cazul pensionarilor din Ploiești, a fost stabilit de Consiliul Local la 2.500 de lei. Măsura se va aplica de la 1 iulie.
Hotărârea a fost adoptată cu 15 voturi favorabile, în ciuda unei propuneri de prorogare venite de la preşedintele comisiei interne de buget, consilierul Paul Palaș, care a declarat că decizia va genera o cheltuială suplimentară, pentru care nu există în prezent o corespondență în bugetul local.
Consilierii USR-PLUS au respins proiectul, sugerând că în alte municipii se aplică formule bazate pe un număr limitat de călătorii gratuite.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
- 10:08 - Realitatea PLUS a cerut rediscutarea deciziei CNA. Avocat: ”Măsura este excesivă. Dacă nu se revocă, mergem în instanță”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











