Advertising
Incendiu la un transformator electric! Două cartiere din Ploiești, fără energie electrică!
31 iul. 2018, 12:26

D84B66A9-E241-4E29-A30A-9963D1A6446D
Articol scris de Scris de Vlad Dumitrescu
Incendiu la un transformator electric! Două cartiere din Ploiești, fără energie electrică!
Locuitorii cartierelor Bariera București și Sud din Ploiești au rămas marți fără energie electrică după ce un transformator electric situat pe Bulevardul Petrolului a luat foc.
Potrivit primelor informații furnizate de ISU Prahova, focul se manifestă la o celulă din transformatorul care are o capacitate de 20 000 de volți, neexistând pericol de propagare. La fața locului s-au deplasat două autospeciale cu apă și spumă. Vom reveni cu amănunte.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 18:57 - Cristi Borcea, dezvăluiri incredibile despre intoxicația cu mercur: „Medicii din SUA au rămas șocați”
- 11:39 - Șefa ICCJ, Lia Savonea, acuză un atac "toxic" asupra Justiției, cu scopul de a o controla - VIDEO
- 09:10 - Analiză AEI: 1 din 3 români abia își mai permit energia. Facturile împing familiile spre sărăcie
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News












