Advertising
INCIDENT FEROVIAR GRAV: TRAFIC OPRIT PE DISTANŢA CONSTANŢA-MANGALIA
1 aug. 2025, 09:38

INCIDENT FEROVIAR GRAV: TRAFIC OPRIT PE DISTANŢA CONSTANŢA-MANGALIA
Două vagoane ale unui tren de marfă au deraiat
Traficul feroviar este oprit, la această oră, pe distanţa Constanţa - Mangalia, după ce două vagoane din compunerea unui tren de marfă au deraiat, în staţia Agigea Ecluză.
”În cursul acestei dimineţi, în jurul orei 06:03, în staţia Agigea Ecluză (linie simplă), 2 vagoane din compunerea unui tren de marfă au deraiat (dintre care unul este răsturnat)”, anunţă Compania Nationala de Căi Ferate CFR SA.
Trenul aparţine operatorului privat de marfă TFG şi avea în compunere 25 de vagoane încărcate cu piese aut şi circula pe distanţa Ciumeşti - Constanţa Feryboat.
În prezent, circulaţia feroviară pe distanţa Constanţa - Mangalia este temporar oprită, două trenuri (8803 şi 8370) staţionând în gările adiacente.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:29 - Anca Alexandrescu: ”Este jihad împotriva lui Nicușor Dan și mă bucur foarte tare. Are exact ce a meritat”
- 15:45 - Dan Dungaciu (prim-vicepreședinte AUR): „10 mai – Ziua României Moderne și a părinților fondatori”
- 15:43 - Gest șocant: un bărbat a distrus cu sapa cunoscuta frească „Moartea care râde”, aflată pe zidul unei biserici‑monument istoric din Argeș
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News













