Incidente la Cupa României de pe stadionul Ilie Oană din Ploiești

Incidente la Cupa României de pe stadionul Ilie Oană din Ploiești
Un suporter al Universității Craiova a ajuns la spital în urma unei altercații cu patru suporteri din Ploiești
Un suporter al Universității Craiova a ajuns la spital în urma unei altercații cu patru suporteri din Ploiești, iar asupra unui bărbat au fost găsite trei obiecte pirotehnice tip fumigenă. Alți doi suporteri, care erau în stare de ebrietate, au primit interdicție de a mai intra pe stadion timp de șase luni.
Incidentele au avut loc la Finala Cupei României, care s-a desfășurat, sâmbătă, pe Stadionul Ilie Oană din Ploiești.Gruparea de Jandarmi Mobilă „Matei Basarab” a făcut un bilanț al incidentelor care au avut la meciul dintre Astra și Universitatea Craiova.
Un suporter al Universității Craiova a ajuns la spital în urma unui conflict spontan în afara stadionului, în care au fost implicați patru ploieșteni care au primit amenzi și nu vor mai avea acces pe stadion timp de un an.
Comunicatul Grupării de Jandarmi Mobile „Matei Basarab”
Dosare penale și contravenții la meciul Finala Cupei României
Gruparea de Jandarmi Ploiești asigură opinia publică asupra reacției ferme a instituției în situațiile în care liniștea și ordinea publică sunt tulburate, luând măsurile necesare pentru a oferi siguranța participanților la evenimentele sportive sau manifestări de orice fel.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 10:45 - Rică Răducanu, devastat de durere: ”S-a dus Mircică al meu. Să le povestiţi, tată, la toţi cine a fost Mircea Lucescu”
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 18:18 - Românii protestează pașnic, miercuri, în fața sediului CNA. Oamenii sunt revoltați de decizia de suspendare a licenței realitatea Plus
- 16:41 - Situație critică pentru Mircea Lucescu: medicii au descoperit AVC-uri și trombembolism pulmonar
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











