Amenzi de peste 21.000 de lei aplicate de poliţişti în mai mule localităţi din Prahova

Amenzi de peste 21.000 de lei aplicate de poliţişti în mai mule localităţi din Prahova
Polițiștii de la Biroului Rutier din Ploiești au derulat, aseară, o acțiune în municipiu
Polițiștii de la Biroului Rutier din Ploiești au derulat, aseară, o acțiune în municipiu și în localitățile vecine, pe parcursul căreia au aplicat 66 de sancțiuni, dintre care jumătate pentru depășirea vitezei legale.
Razia a avut loc în intervalul 18.00-20.00 .i în localitățile Bărcănești și Păulești.
În cadrul acțiunii au fost verificate 180 de autovehicule și au fost legitimate 200 de persoane.
Au fost efectuate 33 de testări cu aparatul etilotest.
În total au fost aplicate 66 de sancțiuni contravenționale, dintre care 33 pentru nerespectarea regimului legal de viteză.
Totodată, a fost reținut în vederea suspendării un permis de conducere.
Valoarea sancțiunilor este de 21.400 de lei”, a anunțat IJP Prahova.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News










