Doi bărbați au murit în cumplitul accident de pe A3. Alți trei răniți au fost transportați la spital

Doi bărbați au murit în cumplitul accident de pe A3. Alți trei răniți au fost transportați la spital
Două persoane au fost găsite încarcerate și inconștiente de echipajele de urgență care au intervenit după cumplitul accident produs marți după-amiază pe A3, în apropiere de Ploiești.
Două persoane au fost găsite încarcerate și inconștiente de echipajele de urgență care au intervenit după cumplitul accident produs marți după-amiază pe A3, în apropiere de Ploiești.
Salvatorii nu au mai putut face nimic pentru acestea.
ISU Prahova a anunțat, la scurt timp după impact, că victimele au fost declarate decedate. Acestea fuseseră găsite încarcerate într-o mașină care ieșise de pe carosabil, la km 56, și se răsturnase pe plafon, la o diferență de nivel de aproximativ 5 metri.
În urma impactului și-au pierdut viața doi bărbați de aproximativ 50 de ani.
Alte trei persoane care se aflau în autoturism au fost transportate la spital cu politraumatisme.
Este vorba despre un bărbat de 47 de ani (traumatism toraco-abdominal și coapsă stângă, preluat de SAJ, un bărbat de 42 de ani cu fractură deschisă femur stâng și traumatism cranio-cerebral, preluat de Terapia Intensivă Mobilă, respectiv un bărbat de 41 de ani cu traumatism de șold stâng și traumatism cranio-cerebral, preluat de SMURD.
Cei trei răniți au fost transportați la UPU Ploiești.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 07:21 - România rămâne sub asediul iernii. Ce drumuri sunt blocate și ce porturi rămân închise
- 07:17 - După ce viscolul a făcut prăpăd în țară, meteorologii spun că ne așteptăm la o perioadă de ploi
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News


_4f88515c25_a3b9209761.webp)








