FOTO Accident grav la Drajna. A fost solicitat elicopterul SMURD

FOTO Accident grav la Drajna. A fost solicitat elicopterul SMURD
Accident rutier extrem de grav, duminică după amiază, în localitatea prahoveană Drajna de Sus.
Accident rutier extrem de grav, duminică după amiază, în localitatea prahoveană Drajna de Sus. Două autoturisme au intrat în coliziune violentă.
Unul dintre cele două autoturisme s-a răsturnat pe plafon, în accident fiind implicate 6 persoane, 4 adulți și 2 copii
Din primele verificări, se pare că, un bărbat în vârstă de 21 de ani, care se deplasa la volanul unui autoturism pe DJ 230, pe raza localității Drajna de Sus, ar fi efectuat manevra de depășire a două autoturisme, într-o curbă ușoară spre stânga.
Din sens opus a venit un alt autovehicul, moment în care, la revenirea pe bandă, autoturismul a intrat în coliziune laterală cu a doua mașină depășită, care s-ar fi răsturnat pe plafon, în afara părții carosabile.
În urma impactului, bărbatul de 21 de ani ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, lovindu-se de un copac de pe marginea drumului.
Acesta a fost transportat cu un elicopter SMURD la o unitate spitalicească din București, rănit grav. Din evenimentul rutier au mai rezultat trei victime, doi minori, de 3, respectiv 5 ani din auto depășit și un pasager din autoturismul care a efectuat depășirea.
Citește și:
- 14:16 - Statul ne scoate la tablă ca să vadă tot cartierul cine a sărit peste plata impozitului
- 14:07 - Scandal pe Aeroportul Otopeni. O mamă acuză un tratament abuziv
- 14:03 - SURSE Văduva lui Gabriel Cotabiță, administrator la un salon de masaj unde se practica prostituția
- 13:19 - Zeci de familii, captive în propriile case după alunecările de teren
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











