Șofer drogat depistat azi-noapte, la Câmpina

Șofer drogat depistat azi-noapte, la Câmpina
Un șofer aflat sub influența substanțelor psihoactive a fost depistat, în noaptea de marți spre miercuri, pe o stradă din municipiul Câmpina.
Un șofer aflat sub influența substanțelor psihoactive a fost depistat, în noaptea de marți spre miercuri, pe o stradă din municipiul Câmpina.
“În jurul orei 2.30, polițiștii din cadrul Biroul Rutier Câmpina au oprit pe strada Griviței, din municipiu, un autoturism, care circula din direcţia Bulevardului Culturii către strada Frații Golești. Întrucât bărbatul de 27 de ani aflat la volanul autoturismului avea un comportament neadecvat a fost testat cu aparatul DrugTest, rezultatul fiind pozitiv. Acesta a fost condus la o unitate medicală pentru recoltarea de mostre biologice, în vederea stabilirii substanțelor psihoactive prezente în organism”, a anunțat IJP Prahova.
În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de conducere a unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News














