Un milionar prahovean a înjunghiat o femeie, apoi a încercat să se sinucidă! Totul s-a petrecut pe DN1!

Un milionar prahovean a înjunghiat o femeie, apoi a încercat să se sinucidă! Totul s-a petrecut pe DN1!
Două persoane au fost găsite înjunghiate, vineri, într-o mașină, pe DN 1.
Două persoane au fost găsite înjunghiate, vineri, într-o mașină, pe DN 1. Bărbatul, un om de afaceri important din Prahova, ar fi atacat femeia cu care se afla în mașină, apoi a încercat să se sinucidă. Femeia ar fi directoare la una dintre firmele milionarului câmpinean Mihai Tufan
Femeia înjunghiată este Daniela Huhulea, director în cadrul companiei Elsid, deținută de Mihai Tufan, scrie Q Magazine. Femeia are 36 de ani și se află internată actualmente la Spitalul Elias din capitală. Tufan a fost dus și el azi noapte la Spitalul de Urgență Floreasca, însă nu a rămas și a fost preluat de polițiști, mai menționează sursa citată.
Poliția Capitalei a anunțat, vineri, că investighează cazul a două persoane găsite rănite, joi noaptea, într-o mașină, pe DN 1.
"În seara de 9 aprilie a.c., prin apel 112 a fost sesizat faptul că o persoană, aflată într-un autoturism, oprit pe DN1, pare a fi bolnavă sau rănită. La faţa locului s-au deplasat poliţişti ai Secţiei 2, dar şi ai Brigăzii Rutiere.
În autoturismul în cauză au fost găsite două persoane, bărbat şi femeie, ambele prezentând leziuni produse cu un obiect tăietor.
Din primele date s-a conturat ipoteza că bărbatul şi femeia au avut un conflict, care a degenerat.
La faţa locului cercetările au fost preluate de Parchetul de pe lângă Tribunalul Bucureşti şi Serviciul Omoruri, în vederea stabilirii situaţiei de fapt şi de drept.
Persoanele au fost transportate la spital, pentru îngrijiri medicale de specialitate", arată un comunicat al Poliției Capitalei.
"În baza probatoriului administrat, a rezultat presupunerea rezonabilă că bărbatul de 47 de ani a lovit femeia, de mai multe ori, cu un cuţit, după care s-a autoagresat. Bărbatul a fost reţinut sub aspectul săvârşirii infracţiunii de tentativa la omor, urmând a fi prezentat Tribunalului Bucureşti cu propunere de arestare preventivă", sunt primele concluzii ale anchetei.
Citește și:
- 18:25 - Urmărire ca-n filme în Gorj: copil de 14 ani la volan, încurajat de tată să fugă de poliție
- 17:44 - Victorie pentru Realitatea PLUS: Curtea de Apel București a decis să suspende decizia CNA prin care se ridică licența postului. Televiziunea Poporului NU se închide
- 17:23 - Scandal diplomatic: Germania îl face ipocrit pe JD Vance după acuzațiile privind alegerile din Ungaria
- 16:44 - Turcia îl omagiază pe Mircea Lucescu: moment de reculegere la toate meciurile
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











