Dosar penal pentru ucidere din culpă, în cazul tânărului ploieștean găsit mort la Constanța

Dosar penal pentru ucidere din culpă, în cazul tânărului ploieștean găsit mort la Constanța
Polițiștii anchetează moartea lui Bogdan, tânărul de 26 de ani, din Ploiești, găsit mort, în apele mării, în portul Tomis.
Polițiștii anchetează moartea lui Bogdan, tânărul de 26 de ani, din Ploiești, găsit mort, în apele mării, în portul Tomis.
În cauză a fost deschis dosar penal pentru ucidere din culpă, dar, principala ipoteză care se conturează ar fi că tânărul s-ar fi sinucis, acesta traversând o perioadă mai grea pe plan personal, după ce acum câteva luni se despărțise de iubita lui.
Rucsacul ploieșteanului, în care se aflau actele acestuia, a fost găsit de un turist, care a alertat autoritățile. La scurt timp după aceea, joi seară, a fost găsit și cadavrul bărbatului care ar fi murit înecat. Trupul se afla deja în descompunere, iar echipajele de urgență nu au mai putut decât să constate decesul.
Rucsacul tânărului din Ploiești găsit mort la Constanța a fost descoperit pe un dig
Vă reamintim că Bogdan fusese dat dispărut de familie marți, pe 24 august, la o zi după ce acesta plecase de la domiciliu. Cei dragi s-au alarmat pentru că nu mai știau nimic de el și au anunțat Poliția care, în cursul zilei de miercuri, a lansat un apel public pentru găsirea bărbatului.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 22:58 - Sindicatul Europol acuză Poliția Română că a încălcat legea prin numiri succesive la conducerea Direcției de Ordine Publică
- 18:41 - Cristian Rizea: Declarații despre presupuse presiuni după intervenția din Parlamentul European
- 17:26 - Prima reacție a ministrului Culturii, după ce a fost înregistrat înjurând interesul național: ”Cineva dorește să mă discrediteze”-VIDEO
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News













