PRAHOVA: 3 RĂNIȚI ÎN URMA UNEI COLIZIUNI ÎNTRE UN AUTOTREN ȘI UN AUTOTURISM, PE A3

PRAHOVA: 3 RĂNIȚI ÎN URMA UNEI COLIZIUNI ÎNTRE UN AUTOTREN ȘI UN AUTOTURISM, PE A3
Circulația rutieră, restricționată
Un acciden rutier a avut loc, miercuri dimineață, între un autotren încărcat cu pietriş şi un autoturism, pe autostrada A3, sensul spre Bucureşti, la kilometrul 47.
În urma accidentului, cele 3 persoane aflate în vehicule au fost rănite.
Circulația rutieră, restricționată
„Este vorba despre trei bărbaţi, cu vârste cuprinse între 30-45 ani, care au suferit diverse traumatisme, fiind asistaţi la faţa locului de către echipajele SMURD şi SAJ Prahova. Toate victimele se află în stare de conştienţă”, arată sursa citată.
După evaluarea la fața locului, cele trei victime au fost preluate și transportate la UPU Ploiești cu ambulanțele SMURD și SAJ alocate intervenției, relatează Agerpres.
„Circulația rutieră este restricționată pe prima bandă a sensului de mers către București, valorile de trafic fiind ușor ridicate”, a anunțat Centrul INFOTRAFIC.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 21:38 - Viktor Orban propune un „acord de securitate european” care să includă și Rusia
- 20:50 - Macron critică Comisia Europeană pentru aplicarea provizorie a acordului Mercosur: „O surpriză neplăcută și lipsită de respect”
- 20:20 - Furios că fosta iubită i-a refuzat cererea de prietenie pe Facebook, un bărbat din Dâmbovița a atacat-o acasă
- 19:40 - Influencerița din CHina care vindea lumânări „magice”, arestată pentru fraudă
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











