Pe mai multe drumuri județene din Prahova e dezastru. Conducerea Consiliului Județean anunță rezilierea contractelor

Pe mai multe drumuri județene din Prahova e dezastru. Conducerea Consiliului Județean anunță rezilierea contractelor
Ninsoarea de noaptea trecută, în condițiile unor temperaturi sub 0 grade
Ninsoarea de noaptea trecută, în condițiile unor temperaturi sub 0 grade, a transformat multe dintre drumurile județene în adevărate patinoare. Asta, după ce actuala conducere a CJ Prahova anunțase ieri rezilierea contractelor cu drumarii neserioși.
Drumurile județene din Prahova au fost, din nou, necurățate, spre indignarea șoferilor. În această dimineață, pericolul de accidente a fost unul mai mare decât ieri, pentru că ninsoarea de noaptea trecută s-a depus pe un strat de gheață.
Conducerea Consiliului Județean Prahova a anunțat rezilierea contractelor de deszăpezire în zonele cu probleme.
”Le solicit și public operatorilor însărcinați cu deszăpezirea să se retragă din contracte, dacă nu sunt capabili să facă o treabă de calitate, care nu pune în pericol viața cetățenilor! Chiar dacă cele mai multe înțelegeri vor expira anul viitor, Consiliul Județean nu va tolera ca experiența de astăzi să se repete!
Am trimis deja inclusiv notificări de reziliere a contractelor către prestatorii serviciului de deszăpezire care operează pe tronsoanele de drum unde azi au fost probleme. Vom continua să facem curățenie printre contractele pe care Bogdan Toader le-a încheiat cu drumarii incapabili!” a fost mesajul postat ieri de Cristian Apostol, vicepreședintele CJ Prahova pe Facebook.
Sursa: Realitatea de Prahova
Citește și:
- 21:30 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: "Este o nedreptate periculoasă, atât CCR, cât și CNA conduc România în locul poporului român!”- președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel
- 21:28 - Kanye West, interzis în Marea Britanie din cauza declarațiilor antisemite. Festivalul Wireless, anulat
- 21:08 - A murit Mircea Lucescu. Cariera uriașă a celui mai titrat antrenor român
- 21:02 - Călin Georgescu, mesaj crucial după retragerea licenței Realitatea Plus: „Un abuz și o nedreptate periculoasă. Ora 20:55, președintele interzis de Sistem, în direct la Culisele Statului Paralel - LIVE TEXT
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Prahova și pe Google News











